Warsztaty kulinarne – Smaki Kuchni Włoskiej!

Już 3 lipca 2015 roku odbędą się pierwsze warsztaty kulinarne prowadzone przez Szefa Kuchni Restauracji Olimp – Sławomira Słoninę. Na co dzień kieruje On dużym zespołem ludzi i zarządza kantynami Olimp w krakowskich biurowcach – Enterprise Park, Orange Office, Green Office i Alma Tower. Jest miłośnikiem kuchni włoskiej i wie o niej wszystko, a jego specjalnością są doskonałe pasty pappardelle. Pozwólcie zabrać się w kulinarną podróż do słonecznej Italii w towarzystwie najlepszego kulinarnego przewodnika!Program warsztatów składa się z:

  1. Wykładu teoretycznego obejmującego charakterystykę zasad, tradycji i filozofii kuchni włoskiej, ze szczególnym uwzględnieniem najpopularniejszych regionalnych specjałów słonecznej Italii.
  2. Omówienia rodzimych produktów stanowiących podstawę „cucina italiana”, w tym uwielbianych makaronów, czyli wszelkiego rodzaju past i serów produkowanych od północy aż po południowe krańce Włoch.
  3. Części praktycznej – przygotowania wraz z uczestnikami warsztatów typowych dań włoskich, według zaproponowanego menu: przystawka (antipasto): caprese di bufala z pesto z bazylii i orzeszkami pinii. pierwsze danie (primo piato): pappardelle z sosem marinara i owocami morza, danie główne (secondo piatto): taliata z rostbefu wołowego na ruccoli z sosem z zielonego pieprzu i pomarańczy w koszyczku z parmezanu, deser: gruszka z pieprzem i parmezanem.
  4. Wspólna kolacja połączona z degustacją wybornego włoskiego wina (Marsala, Chianti).
  5. Poczęstunek domowym limoncello.

Serdecznie zapraszamy na nasze warsztaty, gdzie przez 2 godziny, w niewielkiej 15-osobowej grupie będziecie mieli niepowtarzalną okazję zdobywania wiedzy i praktycznych umiejętności od wieloletniego specjalisty w dziedzinie gotowania i pasjonata kuchni włoskiej.

Koszt warsztatów kulinarnych wynosi 100 zł od osoby (możliwa płatność kartą, gotówką lub zakup vouchera). Zajęcia będą prowadzone w języku polskim. Warsztaty odbędą się 3 lipca o godz. 17:00 w Restauracji Olimp w biurowcu Orange Office Park (ul. Klimeckiego 1, Kraków). Zapisy trwają – do zobaczenia!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *