Pomysły na własnoręcznie przygotowane ozdoby świąteczne

W te Święta możecie wykazać się kreatywnością i własnoręcznie przygotować ozdoby do swojego domu. Nasze propozycje są niezwykle proste w wykonaniu, a do tego ich przygotowanie nie pochłonie wiele czasu. Co ważne, wszystkie nasze propozycje stworzone zostały z elementów jadalnych. Pomysły spodobają się łasuchom i tym z Was, którzy pragną ozdobić swoje choinki i domy w sposób daleki od banału!

1. Pierniczki to najczęściej wieszane na choince słodycze w Polsce. Ich pieczenie na choinkę to tradycja, którą warto kultywować. Przepisów na pierniki jest mnóstwo. Najpiękniej na choince wyglądają te, które są pięknie udekorowane lukrem.

2. Pomarańcze nabijane goździkami. Zazwyczaj traktujemy je jako ozdobę stołu. Niewiele osób wie, że można je również zawiesić na choince. Pomarańczę trzeba dość mocno obwiązać ozdobną wstążką i dopiero później nabić ją goździkami. Tego typu ozdoba będzie nie tylko pięknie wyglądać, ale i cudownie pachnieć!

3. Orzechy włoskie. Jest kilka sposobów na wieszanie orzechów na choince. Można wbić w nie małe haczyki i zawiesić je na choince, lub najpierw zawinąć je w złotko lub celofan. Tradycją jest malowanie orzechów na złoto lub srebrno zanim zawiesi się je na drzewku. W tej formie prezentują się bardzo elegancko!

4. Cukierki. To prosty i popularny sposób przyozdabiania drzewka! Wystarczy do jednego końca cukierka przywiązać sznureczek i zawiązać go na choince. Cukierki można również wykorzystać do stworzenia świątecznej girlandy. Wystarczy, że cukierki w kolorowym papierkach połączymy ze sobą ozdobną wstążką. Takie ozdoby cieszą zarówno oczy, jak i podniebienie 😉

5.Ciastka maślane z dziurką. Kto wpadłby na to, by zawiesić je na choince? A przecież to łakocie, które w szybki sposób przewiążemy wstążką i zawiesimy na drzewku! Ciastka z dziurką to dobre rozwiązanie dla osób zapracowanych, które nie mają czasu na upieczenie pierniczków.

6.Girlanda z popcornu. Tego typu dekorację często spotkamy w Stanach Zjednoczonych. Zazwyczaj łączy się w niej popcorn i żurawinę, które zawiesza się naprzemiennie na długiej nitce.

Zachęcamy do tworzenia ozdób inspirowanych naszymi pomysłami. Wspólne przystrajanie choinki i domu na Boże Narodzenie to świetna zabawa i sposób na poczucie ducha Świąt! Liczymy, że własnoręcznie przygotowane dekoracje dadzą Wam wiele radości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *